13.03.2012 00:50 - Непримиримите! Арсенал чупи рекорди и се настани в топ 4
Автор: wisperhunter Категория: Спорт
Прочетен: 464 Коментари: 0 Гласове:
2

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg

imageЗвездата на Арсенал Робин ван Перси вкара 26-ия си гол във Висшата лига от началото на сезона, а Томас Вермален се разписа в добавеното време за драматичната победа на "топчиите" срещу коравия тим на Нюкасъл с 2:1. Успехът позволи на Арсенал да мине с три точки пред Челси в битката за четвъртото място и да се доближи само на една от Тотнъм. Съставът на Арсен Венгер нямаше победа срещу "свраките" от 2009 година насам, но днес не само прекъсна тази тенденция, но и се превърна в първия отбор, който печели 4 последователни мача, след като е изоставал в резултата.

Нюкасъл поведе в 14-ата минута след великолепен удар на Хатем Бен Арфа, но броени секунди по-късно Ван Перси изравни. През второто полувреме домакините направиха няколко изумителни пропуска, за да дойде 4-ата минута на добавеното време и попадението на празна врата на Вермален, след което Арсенал вече има пет поредни победи. В четири от тези мачове "топчиите" бяха догонващи (срещу Съндърланд, Тотнъм, Ливърпул и Нюкасъл), но успяха да обърнат нещата в своя полза.